fbpx

Természetes gyógymódok

Mire jók az illóolajok?


Az emberiség évezredek óta használja terápiás céllal a növények illatos kivonatait. Számos, világszerte elvégzett klinikai és laboratóriumi vizsgálat igazolja az aromaterápia jótékony hatásait. E kutatások főként az illóolajok fertőtlenítő, antibiotikus és tünetmegszüntető hatásainak vizsgálatára irányulnak. Fizikai és érzelmi síkon javítják a közérzetet, más kezelésekkel együtt alkalmazva komplex megoldást jelenthetnek a legkülönbözőbb egészségügyi problémákra.

Az illóolajok kémiailag rendkívül sokfélék lehetnek, növényi eredetű, illékony, illatos vegyületekből állnak, melyeket a növények különböző részeiből – virág, levél, kéreg, rügy, mag – nyernek ki a megfelelő extrakcióval.

A két leggyakoribb felhasználási módja közül az egyik, mikor bőrön keresztül szívódik fel (erősen zsíroldékony anyagok), ily módon bekerül a nyirok- és a vérkeringésbe, majd az izomzatba és a célszervekhez. Ebben az esetben az illóolajokat lehetséges irritáló hatásuk miatt érdemes valamilyen növényi olajban elkeverni. A másik gyakori felhasználása a párologtatás. Belégzés során, a tüdőn és hörgőkön keresztül jut a szervezetbe (a tüdőkapillárisokban a vér átveszi az illat- és hatóanyagokat).

Jilek Viktoria természetes gyógymódok

Az illóolajok belső használatáról megoszlanak a vélemények, de csak többéves tapasztalattal rendelkező aromaterapeuta szakember (Magyarországon természetgyógyász/fitoterapeuta végzettséggel is rendelkeznie kell) javasolhatja.

Milyen területen alkalmazhatóak a terápiás illóolajok?

  • Emésztést serkentő
  • Görcsoldó
  • Dezodoráló
  • Érösszehúzó
  • Gyulladáscsökkentő
  • Antimikrobiális
  • Tonizáló
  • Hangulatjavító
  • Nyákoldó
  • Köptető
  • Összpontosítást javító
  • A szervezet általános erősítése

Testi egyensúly 

Gyermekkortól egészen időskorig a rendszeres testmozgásnak – legyen szó akár gyaloglásról, futásról, jógáról, táncterápiáról – kulcsfontosságú szerepe van fizikai és lelki egészségünk megőrzésében. Hatása teljes körű és szerteágazó: kiemelkedő preventív szerepe, hiszen erősíti az immunrendszert, és ellenállóvá tesz a betegségekkel szemben; javítja a test oxigén- és tápanyagellátását; támogat a napi vagy a tartósan fennálló stressz kezelésében és feldolgozásában; növeli az önbizalmat, és stabilizálja az érzelmi egyensúlyt; szépíti a bőrt és késlelteti az öregedést. 

Egészséges táplálkozás 

Jelentősége ugyanakkora szereppel bír, mint a fent említett testmozgásnak. A megfelelő tápanyagok kombinációjának napi bevitele képessé teszi testünket alapvető fiziológiai folyamatainak helyes működésére. Óvja az egészségünket, biztosítja idegrendszerünk stabil működését. A hiányos táplálkozásnak hosszú távú káros egészségügyi hatása van, ami bőrünk minőségében is megmutatkozik. 

A tiszta, szép bőr egyik fontos előfeltétele a megfelelő kozmetikumok használata mellett a minőségi, rostban gazdag, adalék- és tartósítószer-mentes ételek, antioxidánsban gazdag táplálékok fogyasztása; a megfelelő napi folyadék- és vitaminbevitel.

A gyógynövények ereje – Házipatika 

A gyógynövények használata, mint természetes gyógymód, legalább 60 000 éves, ősi mesterségnek számít. Napjainkban egyre inkább növekszik, újjáéled az érdeklődés ebben az irányban. Bár jótékony hatásukat a természetes gyógyulási folyamatokkal együttműködve kicsit lassabban fejtik ki, jellemzően mellékhatások nélkül. Számtalan felhasználási módjuk és formájuk létezik: használhatjuk szárítmányként teában vagy kapszulában; olajos vagy alkoholos kivonatként; illóolajként; inhalálás vagy gőzölés formájában; borogatásként vagy pakolásként; külsőleg vagy belsőleg. 

Egy jól felszerelt növényi patikában minden egyszerű gondra találhatunk megoldást: legyen szó fejfájásról, emésztési nehézségekről, immunerősítésről, nyugtalanságról vagy megfázásról. Számos gyógynövény alkalmas bőrproblémák kezelésére is. Ezeket a készítményeket mi magunk is összeállíthatjuk egy év során az adott gyógynövény szezonjának megfelelően, vagy összeválogathatjuk késztermékekből is.

A termék a kosárba került.
0 termék - Ft